Vánoční nadílka Terra Mysthica Neděle 1.12. v 14:30 až 16:30
Co nás čeká?
Přijďte všichni, moc se na vás těšíme, Bojda a všichni členové týmu ♥
Zpívánky - kavárenské pohodové zpívání a hraní Pátek 29.11. v 18:30 až 22:00
Jsme parta žen, a občas i nějakého muže mezi sebe pustíme, které spolu rádi hrají a zpívají. A v Matici se nám vždycky hraje fajn. Žádný koncert. Žádné pódium :). Vlastně taková naše veřejná zkouška. My budeme sedět u stolu, a budeme si to užívat. A jestli vy máte rádi folk, a nevíte, co s načatým čtvrtečním večerem, tak přijďte do Matice na kávu nebo na víno. ……Vy si můžete povídat a popíjet, a my si budeme hrát a zpívat….prostě vzájemná symbióza……Za všechny vás zve Eva Vojtová :)
Koncert kapely Bezpravidel Středa 27.11. v 19:00 až 22:00
Na dnešním kavárenském hraní uvítáme už podruhé kapelu BEZPRAVIDEL. Bez všech pravidel nám prý zahrají a zazpívají z každého žánru něco. Přijďte si zpříjemnit k nám večer . Myslím, že se máme na co těšit. Vstupné dobrovolné.
Koncert kapely Rytmy srdce Čtvrtek 21.11. v 19:00 až 22:00
Rytmy srdce… Kdo nestihne páteční vystoupení Linderidoo má možnost přijít na navazující verzi, rozšířenou ještě o další tři členy rodiny speciálních tónů… Meditativní až tranzovní zážitek kapely s jedním poselstvím: Rytmy srdce, srdce dechu, sdílej dech, propoj srdce… Těšíme se…vstupné dobrovolné.
Zavařená promítačka - Mr. Turner (Mike Leigh, 2014) Pondělí 18.11. v 19:00 až 22:00
Příběh J. M. W. Turnera, anglického romantického malíře, mistra akvarelu a grafika. Přestože byl ve své době kontroverzní postavou, dnes je považován za umělce, který povýšil krajinomalbu na umění dosahující úrovně řady historických děl.
Koncert ? Ne. Prostě Linderidoo. Linderidoo… Přijďte si poslechnout meditativně taneční vystoupení v tónech a vibracích přírodních a domorodých hudebních nástrojů… Didgeridoo, šamanské bubny, flétna koncovka a perkuse… Jeden člověk, spojení dechu, pohybu a tónů a nástrojů z celého světa. Přijďte… Nějak takhle asi… na 15. …..Bude to večer naší nové kolegyně z kavárny. Přijďte se přesvědčit, že umí nejenom kávu, ale že perfektně ovládá i jiné nástroje, než je kafémašina. Nečekejte klasický koncert. Pokud chcete dát ale odpočinout své hlavě a duši, budete u nás večer v pátek 15.11. na tom správném místě. Budeme se na vás těšit. Kavárníci z Matice a naše Linda :)……..vstupné dobrovolné
Cesta malého chlapce k objevení slepeckého písma Středa 6.11. v 18:30 až 21:30
Z knihy spisovatele Jacoba Streita nazvané Příběh Louise Braille bude číst Barcarola Mab, paní Bohdana Majerová, která načítá knihy pro nevidomé. Večer spojený též s ukázkami práce s dětmi se zrakovým postižením, o které Vám povypráví poradkyně rané péče ze Společnosti pro ranou péči, která již 25 let pomáhá rodinám dětí se zrakovým a kombinovaným postižením.
Zavařená promítačka - Happy-Go-Lucky (Mike Leigh, 2008) Pondělí 4.11. v 19:00 až 22:00
Je těžké být šťastný? V rozverné komedii scénáristy/režiséra Mikea Leighe září Sally Hawkinsová jako Poppy, nezkrotná a bezstarostná učitelka, která vnáší nakažlivý a neutuchající optimismus do každé situace, která ji potká, a nabízí tak působivý, pravdivý a velice lidský průzkum jedné z nejzáhadnějších a často nejprchavějších předností lidského života: ŠTĚSTÍ.
Zpívánky - kavárenské pohodové zpívání a hraní Pátek 1.11. v 18:30 až 22:00
Jsme parta žen, a občas i nějakého muže mezi sebe pustíme, které spolu rádi hrají a zpívají. A v Matici se nám vždycky hraje fajn. Žádný koncert. Žádné pódium :). Vlastně taková naše veřejná zkouška. My budeme sedět u stolu, a budeme si to užívat. A jestli vy máte rádi folk, a nevíte, co s načatým čtvrtečním večerem, tak přijďte do Matice na kávu nebo na víno. ……Vy si můžete povídat a popíjet, a my si budeme hrát a zpívat….prostě vzájemná symbióza……Za všechny vás zve Eva Vojtová :)
Kavárenské putování do Santiaga de Compostely II. Čtvrtek 31.10. v 18:00 až 21:00
Na první termín 23.10 jste se všichni nevešli, a taky pro ty, co nemůžou ve středy , tak si to dnes zopákneme…a bude asi v komornějším provedení. tak kdo má chuť, jsou ještě volná místa :)….Proč ? Proto, že nám naši kavárenští hosté, manželé Doktorovi, kteří tuhle cestu šli rok před námi,o ní poutavě vyprávěli, proto, že Monča o ní už dlouho uvažovala, proto, že Gabča je pro každou legraci, a proto, že Pavel si jí chtěl po 8 letech znovu zopakovat. Ano, tak právě proto všechno jsme se rozhodli, že vyrazíme. A taky proto, že jsme chtěli vědět, že to ujdeme. A proto, že rádi cestujeme. A taky jsme si chtěli vyčistit hlavy i duše :). Gabča a Monča jsou kavárnice, a kamarád Pavel je kavárenský povaleč. A tak vznikl tenhle kavárenský tým. …..A tak jsme vyrazili….a skvěle se bavili…..A snad našli, to co hledali, ale i nehledali, ale dostali :)…..A protože se nás na naši cestu vyptáváte……..tak my vaši zvědavost hromadně naplníme :). Přijďte si nás poslechnout, dokud nám paměť ( a paměťové karty ) slouží :). MoGaPa